17th sty

2018

Najczęstsze błędy podczas egzaminu na prawo jazdy

Egzamin na prawo jazdy nie należy do najprostszych egzaminów w naszym życiu. Osoba egzaminowana musi wykazać się wiedzą, umiejętnościami oraz skupieniem i odbyć pod okiem egzaminatora jazdę, podczas której zostanie zwrócona uwaga na każdy jej błąd. Dwa błędy oznaczają, że egzamin skończył się niepowodzeniem. Aby dobrze przygotować się do egzaminu, warto poznać błędy, które najczęściej popełniają osoby egzaminowane. Taka wiedza może pomóc uniknąć ich podczas jazdy egzaminacyjnej.

Błędy popełniane przez kursantów jeszcze przed przystąpieniem do egzaminu są prozaiczne. Zdarza się, że osoba przystępując do praktycznego testu nie ma ze sobą dowodu osobistego lub zalecanych przez lekarza okularów. Innym błędem jest nieodpowiednie obuwie, takie jak wysokie obcasy lub klapki.

Kolejną kategorię błędów stanowią pomyłki popełnione na placu manewrowym – nieznajomość zasad egzaminu, nieumiejętność obsługi wycieraczek, brak wiedzy na temat oświetlenia zewnętrznego i mylenie poszczególnych świateł. Błędem jest też obsesyjne liczenie obrotów kierownicą na łuku na placu – łatwo tutaj o pomyłkę.

Jazda egzaminacyjna po mieście może sprawić pewne problemy. Osoby egzaminowane ustawiają się w nieprawidłowy sposób przed wykonaniem manewru parkowania, zatrzymują się w nieodpowiedniej odległości od linii końcowej pasa ruchu lub w nieprawidłowy sposób sygnalizują zmianę pasa lub kierunku. Kursant popełnia błąd również wtedy, gdy nie zapina pasa oraz nie reguluje fotela i lusterek, a na placu wykonuje manewry tylko z użyciem jednego lusterka. Także jazdę z nieprawidłowym użyciem sprzęgła i pedału gazu, co powoduje częste gaśnięcie silnika, uznaje się za błąd.

Share This :