Badania psychotechniczne Kraków

Nasze centrum badań psychologicznych Zielone Światło oferuje Państwu przeprowadzanie badań psychotechnicznych w Krakowie. Wykonywane przez nas usługi są przede wszystkim bezstresowe, szybkie i tanie, a o ich przebieg dba grono wykwalifikowanych psychologów.

Badania psychotechniczne kierowców, czyli tzw. psychotesty, wykonuje się w uprawnionej do tego pracowni psychologicznej za pomocą nowoczesnych urządzeń. Osoba przystępująca do badania powinna przynieść ze sobą prawo jazdy, dowód osobisty, ewentualnie okulary lub soczewki. Kierujący oceniany jest na podstawie:

  • cech osobowości,
  • sprawności intelektualnej,
  • sprawności psychofizycznej.

Zanim zaczną się badania właściwe, psycholog przeprowadza z badanym wywiad sprawdzający jego samopoczucie, zmęczenie, omawiając cały przebieg badania i jego cel. Cechy osobowości bada się najczęściej przy użyciu testów papierowych, gdzie trzeba wybrać sposób zachowania się w określonych sytuacjach. Następnie dzięki różnym testom psychologicznym, np. dzięki standardowemu testowi Ravena, sprawdzana jest umiejętność logicznego myślenia. Sprawność psychofizyczna z kolei polega na określeniu czasu reakcji na bodziec dźwiękowy lub świetlny oraz na zbadaniu koordynacji wzrokowo-ruchowej na przeznaczonych do tego aparatach, takich jak Miernik Czasu Reakcji i Aparat Krzyżowy. Wszystkie te działania kończy poinformowanie o wyniku badań i wydanie pozytywnego bądź negatywnego orzeczenia psychologicznego przez psychologa, od którego może przysługiwać odwołanie. Całe badanie psychotechniczne dla kierowców odbywa się w naszym centrum badań w Krakowie i trwa, w zależności od stanowiska pracy i celu badania, około godzinę.

Testy psychotechniczne u wielu kierowców wywołują stres. Zupełnie niepotrzebnie, w końcu wiele osób zapomina, że jest to przede wszystkim badanie, a nie egzamin. Indywidualna rozmowa z wykwalifikowanym psychologiem na początku testów skutecznie pozwala obniżyć poziom stresu, dodatkowo bardzo pomaga jeżeli ich uczestnik jest wyspany i wypoczęty. Dlatego nasze krakowskie centrum Zielone Światło oferuje kierowcom tanie, szybkie i bezstresowe badania psychotechniczne, poświęcając ogromną uwagę na dobry kontakt z badanymi. Nasza oferta skierowana jest m.in. do kierowców zawodowych, osób skierowanych przez policję z powodu jazdy po użyciu alkolholu, przekroczenia limitu dozwolonych punktów karnych, spowodowania wypadku, kierowców z kat. B z samochodami służbowymi, operatorów wózków widłowych, suwnic, koparek, czy dźwigów, instruktorów i egzaminatorów nauki jazdy i. W Krakowie działamy od 2011 roku i przez ten czas naszym badaniom psychotechnicznym zaufała już rzesza zadowolonych klientów. Bądź jednym z nich.