26th lis

2015

Co należy zabrać ze sobą na badanie psychologiczne?

Wiele profesji wymaga niebywałej koncentracji, opanowania w sytuacjach stresowych oraz zdolności szybkiej analizy. Badania psychologiczne mają na celu poznanie i uwypuklenie cech osobowości, określenie ogólnego stanu psychicznego i zbadanie funkcji poznawczych. Są one konieczne w przypadku wielu stanowisk, zwłaszcza dotyczą kierowców, operatorów maszyn i osób pracujących w warunkach większego stresu.

Potrzebne dokumenty
Badania psychologiczne odbywają się w przyjaznej atmosferze i są przeprowadzane przez wysokiej klasy specjalistów, którzy sięgają po nowoczesne techniki. Na badania koniecznie należy ze sobą zabrać dowód osobisty bądź inny dokument potwierdzający tożsamość, a także skierowanie wydane przez pracodawcę, ośrodek szkoleniowy, lekarza lub Starostwo Powiatowe czy Policję. Osoby, które na co dzień noszą okulary lub soczewki koniecznie muszą mieć je przy sobie. Aktywni kierowcy powinni posiadać dokument prawa jazy – odstępstwem jest sytuacja, w której został on zatrzymany przez Policję. Co istotne, osoby, które nie mają skierowania, a wyrażające chęć przejścia stosownych testów, także mają taką możliwość.

Szybkie przygotowanie
Wiele osób zadaje pytanie, czy do tego rodzaju badań należy się przygotować i jeśli tak, to, jak? Ponieważ badany wykonuje konkretne zadania warto, by zadbał o dobrą kondycję psychiczną, a co za tym idzie – ważne, by był wypoczęty i wyspany. Bezwzględnie, na dzień przed wizytą nie należy spożywać alkoholu, ani innych środków odurzających. Ostatnią radą jest wyzbycie się całkiem niepotrzebnego stresu.

Share This :